Doorgaan naar inhoud
Menu
IJWKamp
  • IJW-Kamp Zwijndrecht
  • Nieuws
  • Kampen
    • 2023: Netersel
    • 2022: Helvoirt
    • 2021: Renesse
    • 2020: Zwijndrecht
    • 2019: Vorstenbosch
    • 2018: Gemert
    • Kampen
  • Over IJW
    • Over IJW
    • Leiding
    • Wat is waar?
    • Videos
  • Aanmelden kamp 2023
IJWKamp

Lekker fietsen door warm Afrika

Geplaatst op jul 22, 2019jul 28, 2019

Zo, bent u weer lekker aan het werk? Wij niet, haha, wij vieren feest! Vlinder en Storm zijn deze maandag namelijk aangekomen in Afrika waar ze de feesten van dit continent gaan ontdekken. En wat was het een prachtige dag voor een leuke fietstocht! We zijn gisteren op tijd (nou ja, relatief op tijd) naar bed gegaan, dus we konden uitgeslapen aan deze dag beginnen.

In Afrika kwamen we twee wildlife rangers tegen die lieten zien dat het niet zo goed gaat met de wilde dieren. Daarom moeten er meer parken worden opgericht om de dieren te beschermen. De kampkinderen gingen in groepjes de strijd met elkaar aan om het beste park te bouwen, waarbij iedereen een andere rol kreeg. Zo behield de directeur het overzicht, werd de dierenarts opgeleid om wilde dieren te helpen en leerden de rangers meer over de natuur. Met deze kennis stapten we op de fiets om bij verschillende posten opdrachten uit te voeren en zo te bouwen aan een mooi park. Want wie zou er gaan winnen? Het IJW Wildlife Park bijvoorbeeld of het Bananenpark? We schoten verdovingspijltjes naar zieke dieren en maakte een echte reclame om ons park te promoten. Er werd trouwens heel weinig werd gemopperd over de route en niemand reed verkeerd, dat is ook wel eens anders geweest.

Na de fietstocht over de Afrikaanse savannes was er tijd voor verkoeling. In het watertje naast het kamphuis werd flink geplonst en de goede oude waterfiets kwam goed van pas (ooit op kop getikt voor een mooi bedragje en jaren de zolder van de Pastorie op en af gezeuld voor niks).

Na de heerlijke kippenpootjes met sajoerboontjes (zoek maar op) en het avondcorvee speelden we het beroemde safarispel. Dit is nou zo’n spel dat we bijna elk jaar spelen maar waarvan vrijwel niemand van de kampstaf weet hoe het werkt. Er worden kilometers gerend, gedobbeld en verhandeld, maar waarom?? Toch is dit hysterische zooitje altijd weer een succes, met als hoogtepunt de veiling waar de kinderen geld in zetten alsof het water is. Het stroomt alle kanten op, zullen we maar zeggen.

Tijdens de avondshow werd Julia tot Piñata van de Dag verkozen omdat ze (op haar verjaardag) haar cadeau direct uit haar handen liet vallen en ze ook nog eens twee kiezen verloor.

Bedankt voor alle leuke reacties op de blog, we gaan vrolijk zingend verder naar morgen! Waar komen we dan weer terecht?

13 gedachten over “Lekker fietsen door warm Afrika”

  1. Marjon van der Pol schreef:
    jul 22, 2019 om 21:39

    Bedankt weer voor de update! Super leuk om te lezen. Geniet ervan, maar dat komt wel goed als ik die verhalen lees!

  2. Marjon schreef:
    jul 22, 2019 om 21:40

    Bedankt weer voor de update! Super leuk om te lezen. Geniet ervan, maar dat komt wel goed als ik die verhalen lees!

  3. Veronique schreef:
    jul 22, 2019 om 21:42

    Wat een leerzaam maar vooral spannend avontuur hebben jullie weer beleefd! Het houdt gewoon niet op… En wij maar zwoegen op het werk… Super leuk om dit elke avond te lezen….
    Wat zal er morgen weer gaan gebeuren….

  4. Janna schreef:
    jul 22, 2019 om 21:55

    Wij aan het werk bij stijgende temperaturen.
    Jullie op avontuur door tropisch Afrika.
    Maar zo lezen we na een fietstocht over de savannes weer een lekker verkoeling en waterpret.
    Ben benieuwd naar het volgende avontuur.

  5. Lindy schreef:
    jul 22, 2019 om 21:58

    Wat een leuke avonturen beleven jullie allemaal. Elke avond zijn we weer benieuwd wat er in het blog staat geschreven!!
    Slaap lekker allemaal, na deze avonturen.

  6. Angela schreef:
    jul 22, 2019 om 22:01

    Wat een leuke activiteiten hebben jullie gedaan. Op een leuke manier met wildlife bezig zijn en er ook nog wat van leren.
    Wat hebben jullie toch een geluk met het water naast de deur. Heerlijk!
    We kijken alweer uit naar morgenavond naar de nieuwe blog!

  7. Lindy schreef:
    jul 22, 2019 om 22:22

    Wat een leuke avonturen beleven jullie. Wij zijn elke avond erg benieuwd wat voor leuke dingen jullie deze dag weer beleefd hebben. Erg leuk om te lezen.

  8. Sandra de Waard schreef:
    jul 23, 2019 om 05:53

    Wat een mooi verhaal maken jullie er van. Echt heel leuk. Als ik het zo lees dan lijkt het net of jullie echt in Afrika zijn geweest. En ook nog leerzaam. Zo te horen loopt alles daar op rolletjes. Veel plezier met elkaar. Wij werken rustig door. Ben benieuwd hoe Niels het er van af brengt met zijn corvee. In de vakantie maar eens uittesten wat hij geleerd heeft 😉succes met de hitte. Sandra

  9. Ronald schreef:
    jul 23, 2019 om 06:04

    Wat een mooie dag was dat weer, ben benieuwd naar de water fiets! Er kwam al zo’n onduidelijk voorwerp uit de vrachtwagen. Veel plezier!!

  10. Amy Slobbe schreef:
    jul 23, 2019 om 07:48

    Goed om te horen dat de “oudjes” het nog steeds doen: de waterfiets en het safarispel. En ook fijn dat iedereen de fietstocht foutloos heeft gehaald. Ik ga me dan toch afvragen waar dit de afgelopen jaren aan heeft gelegen.
    Komende dagen wordt het qua weer even afzien. Maar met de juiste hoeveelheid waterspelletjes en ijsjes komt dat vast wel goed. Veel plezier en ik ben benieuwd wat jullie vandaag (dinsdag) weer gaan beleven.
    Overigens opgelet: Morgen komt tie alweer langs …….??

  11. Ans Fröberg schreef:
    jul 23, 2019 om 10:52

    Hé, een keer een fietstocht zonder regen🌞

  12. Jantine schreef:
    jul 23, 2019 om 16:17

    Wat een gezelligheid! Zo leuk met jullie mee te kunnen genieten via de blog! Nog gefeliciteerd met je verjaardag Julia!

  13. Jamil schreef:
    jul 23, 2019 om 19:03

    In de hittegolf

Reacties zijn gesloten.

Agenda:

29 juni 2023
19.00 uur Voorstelavond

8 t/m 15 juli 2023
IJW-Kamp!!!

Volg ons zomerkamp ook op Instagram en Facebook

Mail naar info@ijwkamp.nl

  • Facebook
  • Instagram
©2023 IJWKamp | Aangedreven door SuperbThemes & WordPress